Emre Kongar’dan MHP’li Yönter’e yanıt: Yazıklar olsun, ona demokrasiyi öğretememişim

Yazar ve akademisyen Prof. Dr. Emre Kongar, MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter’in sosyal medyada kendisi hakkında kullandığı “aklı ve mantığı işgal edilmiş bir zavallı” ifadelerine cevap verdi.

TELE1’de yayımlanan 18 Dakika programında konuşan Kongar şunları söyledi:

“Ben bir hoca olarak öğrencilerimin her türlü yanlış değerlendirmelerine iftiralarına tanık olmuş birisiyim. Bu zatı muhterem benim öğrencim olmuşsa kabahat benim. Kendisine demokrasiyi öğretememişim. Kendisine demokratik siyasette tabancanın yeri olmadığını öğretememişim. Yazıklar olsun benim hocalığıma. Demokratik siyasette tabancanın yeri yoktur. İletişimle yapılır. Öyle bir iktidar ki karşımızda… Parlamenter demokrasi rafa kalkmış, şahsım devleti egemen. Polis, jandarma, yargı emrinde… Hala tabanca istiyor. Yazıklar olsun eğer benim öğrencim olmuşsa yazıklar olsun bana ki ona öğretememişim.”

Ne olmuştu?

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in “MHP Genel Başkan Yardımcıları Semih Yalçın ve İzzet Ulvi Yönter arasında bir fark yok. Normalleşmeden en çok onlar korkuyor. Çünkü normalleşen Türkiye’de kimse başkentin göbeğinde Ülkü Ocakları Başkanı’nın cenazesini sahipsiz bırakmaz” ifadesini kullanmıştı.

Özel’in açıklamalarına tepki gösteren Yönter, “Ah Özgür ah, senin gibilerinin siyasette yer alıyor olması bile başlı başına garabet ve rezalet…Tuttuğun dümen seni felakete sürüklüyor, haberin olsun” demişti.

MHP MYK üyesi İzzet Gören de Özgür Özel’in ve CHP’li kurmayların tartışma yaşadığı Yönter ve Yalçın’ın Bahçeli’ye hediye ettiği silahla çekilmiş fotoğrafları paylaşmış ve fotoğrafın açıklamasına “Yiğidin bir bakışı korkağın pusatından daha keskindir” yazmıştı.

Emre Kongar ise dünkü yazısında konuyla ilgili, “Anlaşılan iktidar elindeki polis, jandarma, ordu ve hatta yargı gücü ile bile yetinmiyor… Tabanca da istiyor: Bitmez tükenmez bir “han-ı yağma iştihası!” ifadelerini kullanmıştı.

Kongar’ın üniversitede hocası olduğunu söyleyen Yönter, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Prof. Dr. Emre Kongar, İÜSBF’de hocalarımız arasındaydı! Fikirlerimiz farklı olsa da bilim insanı kimliğine saygı duyardım! Analiz ve tahlilleri çarpıcıydı! Yanıldığımı uzun zaman önce anladım, bugünkü köşe yazasıyla da tescil ettim…Nitekim bahse konu köşe yazısı saygın bir akademisyenin değil aklı ve mantığı işgal edilmiş bir zavallının hezeyannamesidir…Hazin olduğu kadar hüsran verici…Emre Hoca, Özgür’ü referans alma, kalırsın dondurucu ayaza…” demişti.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir