Getir, Tottenham’ın 200 milyonunu ödememiş

Gökmen Mert KURAL

İngiliz Sky News’te yer alan habere göre Getir ve Tottenham, 3 yıllık anlaşma imzalamıştı. İngiliz kuruluş, Getir’in İngiltere’den çekilirken milyonlarca sterlinlik Tottenham Hotspur borcuyla ayrıldığı iddia edildi.

Getir’in ödemediği borcun miktarı ise 5 milyon Sterlin yani 200 milyon TL. Ödenmemiş borcun haberi, Getir’in İngiltere, Almanya ve Hollanda’dan çekilmesini kolaylaştırmak için büyük yatırımcılar Mubadala ve G Squared’den mutabakata varılan bir fon dilimine erişmeye çalıştığı sırada geldi.

2021 yılında duyurulan anlaşmada Getir İngiltere Genel Müdürü Turancan Salur, “Tottenham Hotspur’un ilk Antrenman Kıyafeti sponsoru olarak duyurulmaktan heyecan duyuyoruz. Resmi Küresel Ortak olarak, bu üç yıllık ortaklık boyunca sadık müşterilerimizi desteklemeyi ve maç günlerinde topluluktan daha fazla kişiye ulaşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Taraftarların mor ve sarı ismimizi stadyumda ve oyuncuların antrenman formalarında görmesinden büyük mutluluk duyuyoruz” demişti.

Tottenham Hotspur Ticaret Direktörü Todd Kline şunları söylemişti:

Getir ile ilişkimizi genişletmekten ve önümüzdeki üç yıl boyunca Erkek takımı antrenman kıyafetlerinde onların adını taşımaktan mutluluk duyuyoruz. Kulübün küresel çekiciliğini kullanarak ve Getir’in birinci sınıf teknolojisini kullanarak taraftarlarımıza Tottenham Hotspur Stadyumu’nda benzersiz deneyimler ve maç günü etkinlikleri sunarak Getir markasının bilinirliğinin artmasını desteklemeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir