Kaçan Kurbanlıklara Son, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden ‘Kurban Yakalama Timi’

Antalya’da Kurban Bayramı öncesi Antalya Büyükşehir Belediyesi, harekete geçti ve ‘Kurban Yakalama Timi’ni kurdu. Ekipler, kaçan kurbanlıkların peşine düşmek için hazırlıklarını tamamladı. Veteriner hekimlerin de aralarında olduğu 7 kişilik tim, hayvanat bahçesi içinde gerçekleştirdikleri tatbikatlarla becerilerini gözler önüne serdi. Anestezi iğneleri ve kementlerle donanmış ekipler, bayram boyunca kaçan kurbanlıkları yakalamak için göreve hazır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi Sorumlu Veteriner Hekimi İsmail Zeybek, “Kurban yakalama timimiz, hayvanları kaçtığı anda yakalamak için anestezi ekipleriyle iş başında olacak. Ekibimizle birlikte hazırız ve göreve hazırız.” dedi.

Arazi şartlarının hayvan yakalamada önemli olduğunu belirten Zeybek, “Geçen sene ormanlık alanda bir hayvanı yakalamak zor oldu ama bu yıl daha hazırlıklıyız. Vatandaşlar bizi arayarak yardım isteyebilirler. Biz de kaçan hayvanları yakalayıp, sahiplerine teslim edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Bayram boyunca zabıta ekipleri de görev başında olacak. Özellikle arife günü, açık yiyecek ve içecek satışı yapan iş yerleri sıkı denetim altında olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir