Karneler Yarın Saat Kaçta Dağıtılacak?

74 bin okulda 11 Eylül 2023’te başlayan ders zili, 14 Haziran’da karne törenleriyle sona erecek. Birinci dönem ara tatili 13-17 Kasım 2023’te, ikinci dönem ara tatili ise 8-12 Nisan 2024’te yapılmıştı.

Karneler, okul yönetiminin belirlediği saatler çerçevesinde 8.30 itibariyle verilmeye başlanacak. Her okulun karne dağıtma saati birkaç saat farklılık gösterebilir. Ülke genelinde saat 11:00 itibariyle karne dağıtımı tamamlanmış oluyor.

Milli Eğitim Bakanlığı yeni tasarımlı karnelere, öğrenciye özel detaylı değerlendirmelerin titizlikle yansıtılmasını istedi.

Okul içi ve okul dışında gerçekleştirilen sosyal etkinliklerde bilimsel, kültürel, sanatsal, sportif etkinlikler ve toplum hizmeti olmak üzere 5 ana başlıkta değerlendirmeye alınan öğrenciler karnelerinde sosyal etkinlik durumlarını da görebilecek.

Öğrencilerin sosyal etkinlikleri, karnelerinde katılım, ürün ortaya koyma, performans gösterme ve derece alma şeklinde 4 ana düzeyde işlenecek.

Böylece öğrencilerin sosyal etkinliklere katılım durumları, derecelendirilmiş bir sistemle karnelere yansıtılmış olacak.

YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 12 EYLÜL’DE BAŞLAYACAK

Eğitim yılının bitmesiyle birlikte öğrenciler yaz tatiline girecekler. Yeni eğitim yılı ise 12 Eylül 2024’te başlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir